۱۳۹۰/۰۸/۱۱

تبدیل فدراسیون فوتبال به ارایشگاه شرعی


موهای  میلاد فخر الدینی را در رختکن تراشیدند
مسوولان برگزاری مسابقه راه آهن و مس کرمان موهای میلاد فخرالدینی را کوتاه کردند. آنها قبل از مسابقه با ماشین مخصوص موهای این بازیکن را کوتاه کرده اند.
 شاید باور کردنش هم سخت باشد اما این مدل موهای میلادفخرالدینی است که سبب شده فدراسیون فوتبال از تهران تماس بگیرد و دستور صادر کند که در رختکن موهای بازیکن مس کرمان را کوتاه کنند. شما حس می کنید منشوری و خلاف عرف است ؟
از قرار معلوم  مسوولان برگزاری مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران،به میلاد فخرالدینی به خاطر مدل مویش اجازه ورود به زمین مسابقه را ندادند. البته مدل موی این بازیکن شبیه به آن مدلی بود که میلاد میداوودی استفاده کرده بود. مدل مویی که به زعم مسوولان با عرف جامعه نمی خواند . نکته مهم اینکه مدل موی فخر الدینی مانند مدل موی میداوودی هیچ تناقضی با قوانین فیفا ندارد و علی القاعده نباید مسوولان برگزاری جلوی او را می گرفتند. 
البته اتفاق بدتر آن بود که موهای فخرالدینی را با ماشین کوتاه کردند .آنها او را به رختکن بردند و با ماشین ریش تراشی کل مویش را کوتاه کردند.ایا در هیچ جای دنیا می توان نمونه ان را در یک لیگ حرفه ای مشاهده نمود؟
با دیدن این صحنه خاطره ای به یادم امد که مربوط به سال 1998 چند ماهی مانده به مسابقات جام جهانی فوتبال فرانسه بود که انزمان در تیم ملی نوجوانان ایران  بودم ، قبل از اینکه کارلو سولدوی ایتالیایی سرمربی تیم نوجوانان ایران شود ،فرهاد کاظمی به همراه نادر دست نشان مربیان تیم بودند که در یک روز سرد زمستانیبعد از تمرین به ما اعلام کردند،
  باید تمامی بازیکنان موهایشان را کوتاه کنند،همه به این مورد اعتراض کرده بودیم اما همان شب همه بازیکنان تیم مجبور بودند زیر ماشین چند ارایشگری که به هتل محل اسکانمان حضور پیدا کردند موهایشان را کوتاه ببینند و اینکه همه شبیه سربازان دوره اموزش سربازی شده بودیم.البته ان زمان نمیدانستیم که این تصمیم از جانب فدراسیون است و یا خود مربییان تیم این تصمیم را گرفته بودند؟ جالب که همین دو مربی بعد از گذشت چندین سال با قهر فدراسیون فوتبال مواجهه شدند و برای مدتی منشوری اعلام گشتند و از داشتن تیم در لیگ برتر محروم بودند!!!

امروز با دیدن این صحنه میلاد فخرالدینی را کاملا و با تمام وجود درک کردم  که در ان لحظات چیزی جز خشم و نفرت در ذهنش وجود نداشت و دلیل ان، قانون نانوشته ای  که تازه گیها اسمش را منشور اخلاقی گذاشته اند. 
مشکل ورزش ایران موهای بازیکنان و ظاهر شخصی و نوع لباش پوشیدن انها نیست اقایان فدراسیون نشین که متاسفانه تصمیمات فنی شما را هم مجبورید با حجت السلام علیپور هماهنگ کنید. 
فدراسیون فوتبال در زمان محمد دادکان از لحاظ اداری و فنی و شکل مدیریتی و نظارت بسیار مثبت عمل کرده بود که حتی این مهم در هیئت های فوتبال هم مشهود بود.انتخابات رئیس هیئت فوتبال استانها در شکل واقعی و بدون تهدید و انتصاب برگزار میشد.
تشکیل و گسترش کمیته ها در فدراسیون فوتبال از دلایل موفقیت دادکان در فدراسیون بود اما بزرگترین اشتباه او ورود حجت الاسلام به فدراسیون فوتبال و اطمینان بیش از حد و دادن اختیارات نامحدود به این فرد بود که یکی از ارکان اصلی ضربه زدن به محمد دادکان  در اواخر ریاست او در فدراسیون فوتبال خود شخص علیپور بود.
این فرد پرونده اختلاس در فدراسیون فوتبال را به یدک میکشد و خودش به عنوان متصدی طرح منشور اخلاقی فدراسیون فوتبال قوانینی را وضع نموده که امروزه شاهد ان هستیم اما تا به امرو کسی جوابگوی ان نشد که این افراد که میلیونها پول و اموال این ملت را از هر طریقی به جیب میزندد چرا نباید محاکمه شوند اما یک بازیکن فوتبال به خاطر مدل موهایش توسط فدراسیون فوتبال در همان روز مسابقه حکم صادر میکند که موهای بازیکن را بتراشید در رختکن و او را راهی میدان مسابقه کنید در غیر این صورت اجازه بازی را نخواهد یافت. 
این که جمهوری اسلامی در ورزش هم هرگز از ترور شخصیت بازیکنان و دست اندرکاران واقعی فوتبال ایران و اکثر ورزشهای دیگر پا پس نگذاشته  شکی نیست اما این را به خوبی میدانیم که شخصیت ورزشکاران ایرانی نزد هواداران و مردم ورزش دوست کاملا جدا از قوانین منشوری فدراسیون فوتبال است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر